הכירו את בית אורנית בפתח תקווה: מלונית לחולי סרטן

ההתמודדות עם מחלת הסרטן איננה דבר פשוט. היא מציבה אתגרים רבים, אשר דורשים מציאת פתרונות שונים, לעתים פתרונות מעט יצירתיים. משפחות ואנשים שמוצאים עצמם מתמודדים עם מצב כזה, נעזרים לא פעם בגופי התנדבות שונים. במאמר שתקראו כעת, נכיר לכם אחד מהגופים היותר בולטים בתחום זה – עזר מציון ואת המלונית המיוחדת שהוא מציע עבור חולי סרטן בפתח תקווה.

 אתגרים ופתרונות מיוחדים

הטיפולים הקונבנציונליים במחלת הסרטן הם טיפולים ממושכים, אשר מבוצעים במחלקות מיוחדות בבתי חולים. לשם כך יש להגיע לשם שוב ושוב והדבר מטיל עומס של ממש על החולים ועל משפחותיהם. באמצעות עזרים ויוזמות כגון מלונית לחולי סרטן, ניתן להקל על המשפחות בהתמודדות עם העומס הזה. כמו כן, יש עוד דרכים חשובות שבהן ניתן לסייע לחולי סרטן – ילדים ומבוגרים כאחד. משני היבטים אלה, עזר מציון הוא גוף שתורם רבות ומייד תקראו על כך.

 

 

מה מציע בית אורנית?

בקרבת בית החולים לילדים "שניידר" אשר בפתח תקווה נמצא בית ההחלמה לילדים ונוער חולי סרטן "אורנית". המקום הוא יוזמה של עמותת עזר מציון והוא מציע בין השאר את הדברים הבאים:

  • אירוח ברמה מלונאית – אירוח ברמה גבוהה עבור משפחות חולי סרטן שמגיעות מערים רחוקות, לשם טיפול יום במחלה.
  • 16 סוויטות – המקום כולל סוויטות שונות, אשר זמינות לשימוש שוטף של המשפחות.
  • חדר אוכל – בו המשפחות מקבלות שתי ארוחות בכל יום. ישנה גם פינת קפה ובה ניתן למצוא גם שתייה חמה וכריכים.
  • פעילויות פנאי – חדר ג'ימבורי, חדר אמנות, חדר מוזיקה, ספריה ופינת חי טיפולית, עומדים במקום לרשות הילדים ומשפחותיהם. כמובן, פעילויות אלה מקלות מבחינה נפשית ומסייעות להעביר את הזמן.

כמו כן, בית ההחלמה לילדים ונוער חולי סרטן "אורנית" כולל בית כנסת ואודיטוריום בו מתקיימים מדי פעם כנסים, מופעים והרצאות.

עוד עבור חולי סרטן

עמותת עזר מציון מציעה אופני סיוע נוספים לחולי סרטן ומשפחותיהם. זאת, כולל ארגון מסיבות, ימי כיף וגם טיולים. בכל שנה העמותה מקיימת מחנה קיץ בכפר הנופש הצבאי גבעת אולגה ובבית קיי בנהריה. את הטיפולים נגד סרטן ניתן להמשיך ולקבל גם כאשר נמצאים במחנות הקיץ האלה. עזר מציון ידועה גם במאגר תרומות מח העצם שלה, אשר מסייע בין השאר במקרים שונים של סרטן. מאגר זה הוא מהגדולים והמתקדמים בעולם והוא מקבל תרומות באופן שוטף, גם מהציבור הרחב וגם מצה"ל.

כמה מילים על העמותה

למי שלא מכיר את עזר מציון, נציין כי מדובר בגורם בולט מאוד וותיק בתחום ארגוני ההתנדבות והסיוע בארץ. עזר מציון הוקמה בשנת 1979 ומרכז פעילותה הוא בעיר בני ברק. עם זאת, יש לה סניפים ופעילויות שונות ברחבי הארץ וכאשר רואים את המספרים שנוגעים לכך, התמונה מרשימה למדי: לעמותה 40 סניפים ומוקדי פעילות, אשר ממוקמים ב-25 ערים שונות בארץ ועובדים בה כ-10,000 עובדים, לצד כ-30,000 מתנדבים! בהחלט פעילות מרשימה למדי, בכל קנה מידה. עזר מציון מספקת סיוע פרא-רפואי לחולים ומוגבלים וזה אומר לא רק חולי סרטן, אלא גם קשישים, חולי אלצהיימר, חולים סיעודיים ועוד. בדומה לבית אורנית, היא מציעה עוד כמה מרכזים מיוחדים, בהם מועדוניות לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים, מועדונית לקשישים בפתח תקווה ומרכז הידרותרפיה ושיקום מיוחד. ניתן לסייע לפעילות העמותה באמצעות תרומות או בהתנדבות.

לסיכום

במידה ודרוש לכם סיוע מסוג זה באשפוז יום בבית החולים לילדים שניידר, אתם מוזמנים לפנות לעזר מציון.

נגישות