רפואה דחופה: כל המרפאות שיעמדו לרשותכם 24/7

אז מה שלומכם? אם לא כל כך טוב, סביר שתגיעו במוקדם או במאוחר לרופא. אבל אם זה ממש דחוף – לאן פונים? רפואה דחופה הוא תחום התמחות מיוחד בפני עצמו. למעשה, יש בארץ מבחר די גדול של מרכזים רפואיים, אשר זמינים ברציפות ומציעים שירותים מסוג זה:

קופ"ח כללית

מאפשרת לחבריה לפנות למר"מ – מוקדי רפואה דחופה, כאשר מרפאותיה הרגילות סגורות. זאת, עבור שורת מצבים מיוחדים ודחופים, דוגמת פציעה חמורה שדורשת איחוי, גוף זר בדרכי הנשימה, דימום מאסיבי בהיריון, הרעלת תרופות, אירוע אפילפטי ועוד. הקופה מאפשרת גם ביצוע שיחות וידאו עם רופא משפחה או רופא ילדים, התייעצות עם מוקד אחיות אונקולוגי וכן עזרה ראשונה מבחינת טיפולי שיניים.

קופ"ח מאוחדת

קופת חולים מאוחדת מציעה שירותי רפואת חירום, שחלקם במוקדים של הקופה עצמה וחלקם במוקדים אשר יש לה הסכמים איתם. מאוחדת מציעה גם שירותי רפואה דחופה בשיחת טלפון או שיחת וידאו, הזמנת ביקור רופא אליכם הביתה וכן מימון פינוי באמבולנס.

רפואה דחופה: כל המרפאות שיעמדו לרשותכם 24/7

מכבי

"מכבי RED" הוא שירות חירום, אשר זמין דרך האפליקציה של הקופה. שרות זה מסוגל לאתר באופן אוטומטי, רופא שנמצא קרוב וגם זמין, שניתן לפנות אליו במקום לפנות לחדר מיון. ניתן לפנות גם למוקדי רפואה דחופה של הקופה ברחבי הארץ, בהם חברי הקופה ימצאו רופאים, אחיות ומעבדות. כמו כן, זמינים שרות צ'ט עם רופא ועזרה ראשונה במצבים דחופים של השיניים.

לאומית שירותי בריאות

קופת החולים לאומית שירותי בריאות, מציעה ייעוץ טלפוני למקרים דחופים, בזמנים ושעות שבהם המרכזים הרגילים שלה אינם פועלים. "שירות דיגיטלי ניסויי הכולל יעוץ על ידי רופא מומחה" מאפשר להתקשר אליו, למלא שאלון ולקבל שיחה מרופא, אשר ייעץ כיצד לפעול הלאה – לגשת לחדר מיון או לקבל החלטה אחרת. הקופה גם מפעילה שורת מוקדי לילה לרפואה דחופה.

מרפאות שמתמחות ברפואה דחופה

מעבר לחדרי מיון בבתי חולים ולשירותים השונים שמציעות קופות החולים עבור רפואה דחופה, ישנה אופציה נוספת: מרכזי רפואה דחופה שאינם "קופות חולים". גופים אלה מתמחים ברפואה דחופה וזה הוא ללא ספק יתרון. דוגמה בולטת לכך היא "טרם" – רשת מרכזי רפואה דחופה, אשר פרוסה ברחבי הארץ. טרם מקבלת פונים מכל קופות החולים במדינה – יש לה הסכמים בנידון עם כולן. המענה שניתן, הוא פעמים רבות מענה מלא, החל מטיפול דחוף, דרך אבחון המשך, בדיקות מעבדה, טיפולים נוספים ככל שנדרשים וכן הלאה. גופים נוספים מסוג זה הם ביקורופא (רשת בת שלושים מרפאות שעוסקות ברפואה דחופה) ובריאותא. הישראלי הממוצע מבוטח בקופת חולים כזו או אחרת ולכן, נוח לקבל מהן שירותים. מד שני, פריסת המרפאות המתמחות ברפואה דחופה, מקלה פעמים רבות להגיע לטיפול דחוף במקום קרוב יותר לחולה.

לסיכום

שלא נדע מצרות! אבל אם תצטרכו סיוע רפואי דחוף, עכשיו אתם יודעים לאן לפנות.

 

נגישות