איך להכין גלידה ביתית בלי חומרים משמרים?

אין כמו אוכל ביתי שמכינים לבד! ומה לקינוח? אין כמו גלידה שמכינים לבד. אם תכינו לבד, תוכלו להבטיח שהגלידה בריאה, טעימה ומתאימה לטעמכם המיוחד. לא יודעים איך? קלי קלות:

שימוש במכונת גלידה

נתחיל מהשיטה הקלה יחסית, של שימוש במכונת גלידה. התהליך פשוט: מכינים תערובת לפי טעמכם, מכניסים למכונה, מפעילים אותה על פי הנחיות היצרן והמכונה כבר עושה את השאר. חומרים אופייניים כוללים חלב, סוכר, חלמונים ושמנת. ניתן להעשיר זאת על פי טעמכם, באינסוף רכיבים נוספים: וניל, שוקולד, פירות, מיצים, יין, פיצוחים, סוכריות, יוגורט, צימוקים ואפילו שברי עוגיות אוריאו. שילובי הרכיבים הם עניין של טעם אישי, אך הם גם משפיעים על התוצר הסופי והצלחתו להיות בנוסח גלידה קלאסי. לבסוף שומרים את הגלידה במקפיא. אגב, למרות ההקפאה, טעם הגלידה נחשב כטוב ביותר בסמוך להכנתה. כלומר במצב טרי ככל הניתן.

איך להכין גלידה ביתית בלי חומרים משמרים?

גלידה על מקל

הידעתם? ארטיק, הוא למעשה גלידה על מקל. ואם אנחנו כבר במדור הידעתם, אז הידעתם כי ארטיק הוא בכלל שם מסחרי של מוצר מקומי מהעבר? כך שמדויק יותר להשתמש במונח העברי שלגון. אז איך עושים שלגונים? אם יש לכם בלנדר, אפשר להכניס לתוכו כמה פירות קפואים ולטחון אותם היטב. את "טחינת" הפירות הזו ניתן להעשיר בחלב, אם כי לא חייבים כמובן. בסוף מעבירים את התוצר שמתקבל למיכלי ארטיקים. מאחסנים במקפיא עד השימוש וזה הכל. שמונה שעות במקפיא אמורות להספיק. אין לכם מיכלי ארטיקים? ניתן להשתמש במקום זאת בכוסות חד פעמיים. בעצם, יותר טוב שתקנו תבניות ייעודיות להכנת ארטיקים. תבניות כאלה זמינות במקומות רבים ומדובר בכלים נוחים לשימוש וזולים מאוד. אין לכם בלנדר? אז תקנו! כי גם אם תכינו בו רק גלידה – בלנדר תמיד שווה את ההשקעה!

לבשל ולהקפיא

כחלק מהכנת התערובת שמוכנסת בהמשך למכונת הגלידה, נהוג לבשל אותה על כיריים ולאחר מכן לקרר אותה.

טכניקה זו שימושית גם עבור מי שאין להם מכונת גלידה. במקום למכונה, מכניסים את התערובת למקפיא. נכון הדבר, שהסיכון לפישול בבישול גדול משמעותית, כאשר לא משתמשים במכונה. אבל לא לכל אחד יש מכשירי חשמל מיוחדים מסוג זה במטבח. האופציה הקלאסית למי שאין לו מכשיר ייעודי להכנת גלידה, היא להתעמק יותר ולנסות יותר. למשקיענים, מובטחות לבסוף תוצאות מצוינות ותהליך למידה מעניין וטעים. ככלל, ניתן לומר שרשימת המרכיבים להכנת גלידה איכותית יכולה להיות קצרה למדי. מצד שני, תהליכי ההכנה חייבים להיות מוקפדים. זאת, בדומה לכך שקונדיטוריה רגישה יותר לדיוק בכמויות ותהליכים, ביחס לבישול בכלל.

לסיכום

הכנת גלידה, היא בין הדברים הקלים יותר לעשות לבד בבית. כולם מחבבים גלידות והכנתן מתאימה עבור הזדמנויות רבות, כולל כפעילות פנאי עם הילדים. נסו ותהנו.

 

נגישות