למה רכישה של נעליים עושה לנו כל כך טוב?

בסדרה האייקונית סקס והעיר הגדולה, אחת מהסצנות הזכורות ביותר היא הסצנה שקארי (הכוכבת הבלתי מעורערת של הסדרה) נכנסת לחדר ארונות עצום, כאשר נעליים של המותג מנולו בלניק הן הראשונות אשר מונחות לאחר כבוד באחד מהמדפים הריקים. האהבה של כוכבת הסדרה לנעליים היא אהבה משותפת למיליוני נשים בכל רחבי העולם, ובפרט כאן בישראל. למעשה, אם יש פריט שעליו יש הסכמה גורפת לגבי היותו פריט שיכול לשדרג כל מלתחה אבל גם לעורר לא מעט רגשות חיוביים, נעלי נשים מהוות ללא ספק את אחד מהפריטים שיגיעו לראש הרשימה. מדוע? ובכן, ניתן למנות מספר סיבות:

בחירה מחוץ לקופסא

בניגוד לבגדים, נעליים הן עולם מלא במסתורין, סטייל וגם חשיבה מחוץ לקופסא. נעלי בובה לנשים למשל הן פריט פופולרי שזוכה לביקוש אדיר הן בזכות היכולת לשלב את הנעל בכל סגנון לבוש אבל גם בשל יכולת לרכוש את הנעל במגוון צבעים וסגנונות, בהתאם לטעם האישי. נעלי בובה הפכו בשנים האחרונות לאחד הטרנדים הבולטים בעולם הנעליים ועדות לכך ניתן למצוא בביקוש הולך וגובר לרכישה של נעל בובה שהייתה שמורה עד לפני מספר שנים לילדות כמו גם לרקדניות מקצועיות ומאז עברו אינטרפרטציה לכדי נעל יפהפייה ופרקטית הן בעבור חיי היום יום כמו למשל לוק לעבודה אבל גם לוק ערב עוצר נשימה ונוח בצורה בלתי רגילה.

הגברת הביטחון והדימוי העצמי

בניגוד לבגדים שאותם ניתן לרכוש במידות ספציפיות שמתאימות לגזרות מסוימות, בעולם של הנעליים כל אישה יכולה לרכוש כל נעל, לא משנה המידה שלה. היכולת לבצע בחירה של נעל איכותית ואופנתית מגבירה את הביטחון והדימוי העצמי כמו גם נותנת תחושה טובה, כאמור לא משנה מהי המידה או אפילו הגובה. נשים נמוכות למשל יכולות להיעזר בנעלי עקב לטובת יצירת הגבהה ובהתאם לכך להגביר את הביטחון.

למה רכישה של נעליים עושה לנו כל כך טוב?

חיבור סנטימנטלי

אחת הסיבות הבולטות מדוע נשים כל כך אוהבות נעליים נובע מחיבור סנטימנטלי עמוק. למעשה, נשים רבות מרגישות חיבור עמוק ורגשי לזוגות הנעליים, לא מעט בזכות היכולת לשלב את הנעל באירועים בלתי נשכחים כמו למשל אירוע החתונה או אירוע בעל נופך רגשי כמו למשל חלוקת תארים. נעליים שיש להן ערך סנטימנטלי נשארות בארון גם אם לא נועלים אותן בפועל, ועל כן האהבה לנעליים קשורה לא מעט ביחס סנטימנטלי אשר הופך אותן לחלק בלתי נפרד מהארון אבל גם מהאישיות ומהרגעים הגדולים של החיים.

כוח ותשוקה

מאז ומעולם עולם ההנעלה הצליח לספק לנשים כמו גם לגברים יכולת להביע את עצמם מבחינה אופנתית אבל לא פחות גם מבחינת יצירת רושם. נעליים יפות וטרנדיות משדרות כוח ואפילו תשוקה מוגברת, בזכות שימוש בצבעים וטקסטורות שמאז ימי הביניים היו אלמנט בולט בבתי המלוכה, וכעת הפכו לחלק מהותי בעת המודרנית. היכולת ליצור תדמית חזקה המבוססת בין היתר על נעליים טרנדיות שמגבירות כאמור את הביטחון והדימוי העצמי אבל גם יוצרות כוח המשולב בתשוקה עזה לאופנה ואמירה אישית.

לסיכום, האהבה של נשים כמו גם גברים כלפי נעליים היא אהבה שלא רק משמשת לצרכים פרקטיים של הלבשה אלא גם לטובת יצירת תדמית. באמצעות נעל אפשר לחולל את ההבדל בין מראה סתמי לבין מראה שמשדר כוח ועוצמה לצד אמירה אופנתית יוצאת דופן. עם היצע עצום של אפשרויות לבחירה בכל מידה, נעליים הן חלק משמעותי ובלתי נפרד מהתחושה האישית, הביטחון כמו גם היכולת ליצור לוקים בלתי נשכחים – בעבור כל אירוע.

נגישות