מה הקשר בין תהילים לקורונה?

תהילים

תקופת הקורונה היא תקופה לא קלה ואם תחשבו על זה לעומק, כבר שנתיים שאנחנו נמצאים בסוג של סחרור אין סופי שכולל סגרים והגבלות. מעבר לכל אלה, שורה בנו הפחד שאולי נידבק בנגע הרע הזה, ופה בדיוק נכנסים התהילים לתמונה. במאמר הבא נסביר מה הקשר בין תהילים לקורונה ואילו פרקים כדאי לכם לקרוא אם אתם רוצים להרחיק את הנגע הזה.

לפני הכול – מה זה תהילים?

תהילים הוא אחד מספרי המקרא והוא נכתב על ידי דוד המלך בין השאר, ביחד עם אישים נוספים שהשתתפו בכתיבה. ספר תהילים הוא למעשה ספר שבח לאל והוא כולל מזמורים שנועדו להלל את האל, לשבח אותו ולהודות לו על כל מה שהוא נותן לנו. בספר תהילים יש מגוון של פרקים בחלוקה לפי ימים, כך שלכל יום יש את הפרק הייעודי שלו. באתר כיפה תוכלו למצוא מגוון רחב של פרקים לקריאה אונליין, אך על זה נתמקד בהמשך.

מה הקשר בין תהילים לקורונה?

בפרקי תהילים, על פי האמונה כמובן, יש פרקים שהתפקיד שלהם הוא לשמור עלינו מכל רע. מדובר בפרק ג ובפרק צ"א, שהם הפרקים הסגוליים. חשוב לציין, אלא לא פרקים שנועדו על מנת לרפא את הקרובים שלכם ממחלות, אלא לשמור עליהם מכל נגע רע. כך, כאנשים מאמינים, אתם מרחיקים מהקרובים שלכם את הנגע הרע של הקורונה.

תקופת הקורונה היא תקופה לא פשוטה לכולנו ולעיתים, למעט החיסונים, אנחנו עשויים להרגיש שאנו עומדים בחיבוק ידיים ורק מחכים שהנגע הרע הזה ידבק גם בנו. כשאנחנו קוראים תהילים ופרקי סגולה אנחנו למעשה הופכים לפעילים אקטיביים כנגד הנגע הרע הזה וגם אם אנחנו או הקרובים אלינו נידבק בו, לפחות נרגיש שעשינו הכל על מנת שזה לא יקרה.

מתי כדאי לקרוא את פרקי התהילים?

אם אתם רוצים להישמר מהנגע הרע של הקורונה, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את פרקי התהילים שציינו בקריאת שמע על המיטה. בזמן השינה הנשמה עוזבת אתכם והגוף חשוף לנגעים רבים, על כן קריאת שמע שעל המיטה תגן עליכם מפני הנגעים הללו. בנוסף, תוכלו לקרוא אותם גם בתפילת שחרית של שבת, במוצאי שבת, בתפילת הדרך, בחנוכה ועוד. בסופו של דבר, את פרקי התהילים הללו אתם צריכים לקרוא בזמנים שבהם מקובל להאמין שההשפעה שלהם תהיה כמה שיותר גדולה.

איפה אפשר לקרוא תהילים?

זה אולי יפתיע אתכם, אבל היום אתם כבר לא חייבים להסתובב פיזית עם הספרים עליכם. תוכלו לקרוא את כל הפרקים באינטרנט בצורה מסודרת, לפי חלוקה לימים, הכול במקום היכן, מתי שאתם רוצים והיכן שנוח לכם. הטקסטים שמופיעים באינטרנט הם נוחים לקריאה ובעלי פונט גדול במיוחד, כך שגם אם אתם מתקשים לקרוא או שיש לכם בעיות ראייה, אתם יכולים להיות רגועים.

זה כמובן מהווה יתרון סופר משמעותי עבורכם, לא צריך להיסחב עם הספרים ובטח שלא לרוץ לרכוש אותם בחנות. עם זאת חשוב לציין, אנא שמרו על הבטיחות שלכם ושל הסובבים אתכם ואל תקראו תהילים במהלך הנהיגה, עצרו בדרך וקראו תהילים בצורה בטוחה. בסופו של דבר, קריאת פרקי תהילים נועדה על מנת לעשות לכם רק טוב ולשמור עליכם, לא להיפך.

לסיכום

אין ספק שאם אתם רוצים להרחיק את הנגע הרע של הקורונה, קריאת תהילים יכולה להיות פתרון טוב עבורכם. גם אם זה לא ימנע את ההידבקות, לפחות תרגישו שעשיתם הכל על מנת שזה לא יקרה ולא ישבתם בחיבוק ידיים.

נגישות