ממעדני גורמה ועד לצלחת: 5 סיבות למה כדאי לאכול דגים

אורח חיים בריא הפך לאחד הנושאים החשובים ביותר בעידן המודרני, בייחוד לאור המודעות הגבוהה לחשיבות של צריכת מזון בריא, איכותי ומזין על פני מזון מתועש שגם משפיע על הבריאות אבל לא פחות מכך, על הנפש. בעידן שבו רבים סובלים מתופעות בריאותיות כמו יתר לחץ דם, סוכרת, השמנת יתר וכן ירידה באנרגיה בעקבות מזון שאינו איכותי מספיק, ניתן בהחלט לומר כי יצירה של שינוי תזונתי המשלב מזון איכותי כמו דגים מהווה את המפתח ליצירה של . למעשה, חלק בלתי נפרד מהתפריט שלכם חייב לכלול גם דגים, וזאת בשל היתרונות הבריאותיים העצומים של דגים טריים או קפואים.

ערכים תזונתיים מצוינים

דגים נפוצים כמו קרפיון, אמנון, בורי, מוסר ופורל הם דגים בעלי ערכים תזונתיים גבוהים כמו ריכוז גבוה של סידן, ברזל, ויטמין B12 לצד היותם מקור מעולה לחלבון אבץ וכן מגנזיום. הריכוז של הערכים התזונתיים הוא זהה גם אצל דגים טריים וגם אצל טריים קפואים, כאשר דגים קפואים אפשר למצוא באתר של מעדכני גורמה, ובכך להוביל לא רק לניצול של הערכים התזונתיים המצוינים אלא גם לרכישה של דגים מעולים שיעשירו את הארוחה שלכם ויתרמו באופן משמעותי לבריאות, בעקבות צריכה מוגברת של סידן, חלבון, ברזל וכל הערכים המצויים בדגים.

השפעה על התפתחות המוח

שילוב של דגים בתפריט יכול להניב השפעה מצוינת לא רק על הגוף, אלא גם על המוח. למעשה, מחקרים שנערכו בתחום מצאו כי צריכה מוגברת של דגים יכולה להפחית את הסיכוי של מבוגרים לחלות בדמנציה כמו גם אלצהיימר, כל זאת בזכות החומצות המצוינות המצויות בשומן של הדג. זאת ועוד, שילוב של מזונות על הם המפתח ליצירה של חיים מאוזנים ובריאים, בזכות הניצול של הרכיבים המעולים המצויים בדגים וכן במזונות שמספקים לגוף את המינרלים והוויטמינים לו הוא זקוק.

 

 

ריכוז גבוה של אומגה 3

ההמלצה של איגוד הבריאות העולמי היא לצרוך 2 מנות של דג בשבוע, לא מעט בזכות חומצות אומגה 3 המצויות בדגים ואשר נמצאו בשורה של מחקרים כבעלת השפעה משמעותית על הבריאות, בייחוד לאור העובדה כי הדגים מספקים את שתי החומצות DHA ו EPA המיטביות עם הבריאות ואף מפחיתות את הסיכוי להתפתחות של מחלות לב.

ערך קלורי נמוך

על מנת ליצור איזון תזונתי כמו גם הפחתה במשקל, מומלץ ואף רצוי לשלב דגים בתפריט, בשל הריכוז הקלורי הנמוך המצוי בדגים נפוצים. כך לדוגמה, בדג מוסר 85 קלוריות בלבד ואילו בדג אמנון 137 קלוריות. כאשר לוקחים בחשבון גם את הריכוז הנמוך של השומן (הנע בין אחוז ועד עשרה אחוזים) ניתן בהחלט לומר כי בסיבה מצוינת מדוע כדאי לשלב את הדגים בתפריט, בייחוד בעבור מי שרוצה להפחית במשקל וליצור תפריט תזונתי מצוין ובעל ערכים גבוהים.

שיפור איכות הזרע

בעבור גברים, שילוב של דגים בתפריט מהווה הזדמנות מצוינת לשפר את איכות הזרע, וזאת בשל העובדה כי שורה של מחקרים מצאו כי לשומן כמו גם האומגה 3 יש השפעה ממשית על איכות הזרע. בנוסף, ראוי לציין כי למרות שלנשים אסור לאכול דגים בזמן תקופת ההיריון, נטילה של תוספי תזונה עם אומגה 3 המצוי בתוך הדג יכולה לסייע לטובת המשך הריון תקין.

לסיכום

שילוב של דגים בתפריט בצריכה מבוקרת ונכונה כמו גם שימת דגש על רכישה דרך חנות מקצועית כמו מעדני גורמה היא המפתח ליצירה של חיים בריאים ואפילו טובים יותר. עם הנגישות הגבוהה לדגה מצוינת וכן אין ספור מתכונים ברשת, כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לנצל את הדגים לטובת יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות