אמרתם רפואה משלימה – אמרתם מרכז רפאל

בשנים האחרונות, הרפואה המשלימה תופסת את מקומה בחיינו יותר ויותר. ישנם אנשים הבוחרים לשלבה בחייהם לצד הרפואה הקונבנציונלית, זו הגישה המומלצת, וכאלה הנשענים עליה באופן בלעדי. אם אתם מחפשים מקום מקצועי ומנוסה שייתן מענה לבעיות מורכבות שלא נפתרות בכדורים או משחות כאלו ואחרות, מרכז רפאל הוא המקום עבורכם.

כיצד עובדת הרפואה המשלימה

הרפואה המשלימה דוגלת בגישה ההוליסטית. גישה זו יוצאת מנקודת ההנחה שהאדם מוכרח להשיג איזון בחייו, ושכל האלמנטים של גוף, נפש ורגשות- קשורים ותלויים זה בזה. היא מגדירה את האדם כבעל כוחות ריפוי מטבעו, ומתוקף היותו כזה ביכולתו לעזור לאחרים על ידי הקשבה לצרכי הגוף דרך הבנת הנפש. מטפלים הוליסטיים במרכז רפאל ישאפו לא רק לטפל נקודתית בתסמינים באמצעות תרופות, אלא למצוא את מקור הבעיה השורשית ולתקנה כדי להחזיר את האדם לתפקודו המקורי.

אבחון יסודי וקצר לפתרון הבעיה

כפי שלא ניתן לאבחן במוסך את בעיות הרכב ממבט חטוף, גם כאשר אנו פונים לרפואה משלימה משלל סיבות, יש לבצע דיאגנוזה כללית יסודית על מנת לרדת לשורש הבעיה. הרופאים המנוסים של מרכז רפאל מחלקים את הבדיקה הראשונית לשלושה חלקים: בדיקת חוליות הגב ועמוד השדרה, בדיקת שרירים ובדיקת לשון ודופק. על ידי בדיקות אלו יקבלו את המידע הדרוש הנוגע לזיהוי בעיות עצביות שמפריעות לתפקוד היומיומי ומטרידות את המטופלים השכם וערב.

 

טיפול בדיקור סיני

אחת השיטות הפופולריות בתחום הרפואה המשלימה היא שיטת הדיקור הסיני. על פי שיטה זו הגוף ממופה על ידי ערוצי אנרגיות הנקראים "מרידיאנים". הטיפול מתבסס על דיקור של המטופל במחטים דקות וסטריליות, בנקודות הדיקור הממוקמות ועל פי האבחון שהתבצע במטופל. מטרת הטיפול היא לדאוג לתנועה נכונה וזורמת של אנרגיות בין המרידיאנים השונים דרך לא פחות מ-365 נקודות דיקור אפשריות. השיטה בטוחה והוכחה כיעילה גם על ידי הרפואה המערבית, ומועילה לנשים בהריון, לבעיות גדילה בקרב ילדים, לחץ נפשי וכן כאבי גב וראש כרוניים.

טיפול ברפואה משלימה עבור ספורטאים

ספורטאים מעמידים את הגוף שלהם בעצימות גבוהה של אימונים ואורח חיים תובעני במיוחד. דבר זה עלול להביא לפציעות, לרבות דלקות והתכווצויות שרירים, כאבי גב, צוואר, מפרקים וכן הלאה. הרפואה המשלימה תשלב מגוון טיפולים על מנת להגיע לפתרון הבעיה, כמו דיקור לצד כירופרקטיקה. שיטה זו מתבצעת על ידי הפעלת לחץ ידני על מפרקים בגוף על מנת להביא לפתרון מהיר וממוקד של הבעיה. כמובן שהמטפלים מקצועיים ומנוסים בתחום, ומומחים בהקלת עומסים ושחרור הגבלת תנועה, בין היתר בקרב ספורטאים.

רפואה משלימה כטיפול נוירולוגי

פגיעה במערכת העצבים בגוף עשויה להיות מושפעת ממתחים, סטרס או כל לחץ נפשי אחר. הפרעות נויורולוגיות מופיעות כאשר ישנה פגיעה במערכת זו, כתוצאה מהתפרצות מחלות אוטו-אימוניות או למשל מחלת הפרקינסון התוקפת את תנועת הגפיים. אבחון מהיר של בעיה נוירולוגית עשוי להיות מכריע בהתפתחות שלה וביעילות הטיפול. דרך אבחון משולב של עמוד השדרה, הדופק והמערכת השרירית, ניתן לאתר את מקור הבעיה ולהתאים למטופל את התהליך הנכון לו בדרך לפתרון הבעיה. אם אתם או יקיריכם סובלים מכאבי ראש כרוניים, סחרחורות, ורטיגו, תחושת נימול או רעד, מומלץ לפנות, במקביל לייעוץ רפואי קונבנציונלי, לטיפול ברפואה משלימה.

לסיכום

הרפואה המשלימה הוא עולם שלא מפסיק להתגלות. השיטות בו עתיקות יומין והמטפלים בו מנוסים בפתרון מגוון בעיות המעיקות על המטופלים. זכרו, רפואה משלימה מתאימה לבני אדם בכל הגילאים, החל מילדים ועד לגיל הזהב, בשלל תחומים, אך מומלץ לא להסתמך עליה בלבד ולשלב את הטיפול המשלים לצד הרפואה המערבית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות