מתי דיקור סיני יכול לעזור לנו?

כיום, כולם כבר שמעו על דיקור סיני, אך לא כולם שמעו על האפשרויות הרחבות שהוא מציע. במשך השנים, הדיקור התקשר בתודעה הציבורית בעיקר לפתרון דברים שהרפואה המערבית לא סיפקה להם מענה טוב מספיק. למשל, דיקור לשם הפסקת עישון. למעשה, הדיקור מציע הרבה יותר מכך ואף עשוי להיות בשימוש לצד רפואה מערבית רגילה. רבים עדיין לא התנסו בעצמם בשיטת הדיקור הסיני ואינם מודעים לקשת הרחבה של מצבים רפואיים, אשר הוא עשוי לסייע בהם. אלה כוללים בין השאר, הפחתת כאבים מסוגים שונים, טיפול באלרגיות, סיוע לחולי סוכרת ועוד.

מה הוא דיקור סיני?

שיטת הדיקור כוללת את הצד המעשי ואת ההיבט התיאורטי שלה. מאחר שההיבט המעשי מתבסס על התיאורטי, נתחיל בכמה מילים עליו: בשונה מהרפואה המערבית, הרפואה הסינית מאמינה כי בגוף ישנה מערכת קווי אנרגיה אשר מכונים מרידיאנים ובהם זורמת אנרגיה שהם מכנים בשם "צ'י". זאת, מעבר למערכות הגוף שמוכרות למדע המערבי, דוגמת מערכת השלד, מערכת העצבים או מערכת הלימפה. באדם בריא, מערכת המרידיאנים נמצאת באיזון מסוים ובאדם חולה, ישנו מצב של חוסר איזון כלשהו. בהיבט המעשי, הדיקור מציג התערבות חיצונית במערכת זו, בכך שדוקרים נקודות מפתח לאורך המרידיאנים. הדקירות משפיעות על המערכת באופנים שונים, כאשר המטרה היא כמובן החזרת האיזון ובעקבותיה, החזרת הגוף למצבו הבריא.

מתי דיקור סיני יכול לעזור לנו?

כיצד זה מתבצע?

ראשית, יש לוודא שאין מניעה לתת טיפול מסוג זה. קוצב לב למשל, פוסל את האפשרות להשתמש בטכניקת האלקטרו אקופונקטורה.

אבחון

שלב האבחון מתבטא בעיקר בתשאול ובטכניקות אבחון סיניות מיוחדות, דוגמת בדיקת דופק.

החלטה על אופן הטיפול

בדרך כלל, יהיה מדובר ברצף מפגשי טיפול. תדירות הטיפולים ומספרם הכולל, תלויים במצב החולה. הם גם עשויים להשתנות בהמשך, על פי השינוי אשר יחול במצבו.

דיקור

שלב הדיקור עצמו בכל מפגש עשוי להיות עד 25 דקות, אך הוא תלוי בפרמטרים שונים שמומחה הדיקור ייקח בחשבון.

מהם יתרונות הדיקור?

  • היעדר תופעות לוואי – לדיקור סיני אין תופעות לוואי משמעותיות. תודות לכך, גם קל לשלבו עם סוגי טיפול אחרים.
  • גישה מרחוק – ניתן להשפיע דרך מערכת המרידיאנים על איבר מסוים, גם באמצעות דקירה בנקודה שרחוקה ממנו. תודות לכך, ניתן להשפיע על איברים פנימיים ללא צורך בהגעה ישירה אליהם (כניתוח או תרופות).
  • לא מסוכן – המחטים חד פעמיות וסטריליות.
  • לא מכאיב – המחטים דקות מאוד.

לסיכום

מתי אם כך דיקור סיני יכול לעזור? במקרים רבים מאוד ולכל הפחות, עבור הקלה בסימפטומים של המחלה ממנה אתם סובלים. ומדובר לא רק במחלות. כך שכדאי לבדוק אם הדיקור רלבנטי גם עבורכם ולנסות!

**תוכן זה הוא לא המלצה רפואית או חוות דעת רפואית.

מקור מידע: מאמר מתוך אתר כללית.
נגישות