מזונות על: 5 המובילים שאתם חייבים להכיר

מזונות על

מי שרוצה לחיות חיים בריאים ומאוזנים יותר, יודע היטב שחשוב מאד לסגל שגרה קבועה של כושר גופני, להיפטר מהרגלים מזיקים כמו עישון סיגריות ושתייה מופרזת של אלכוהול, ואם אפשר רצוי מאד גם להוריד כמה שיותר מהמתח שמצטבר בחיים של כולנו, לרוב כתוצאה מהציפיות מאיתנו בעבודה ומהשעות הארוכות שאנו מקדישים לה. ולצד כל אלו, אין ספק שעל מנת לתת לגוף שלנו את מה שהוא צריך, עלינו לבחור במזון איכותי ומזין. יש הרבה סוגים כאלו של מזון, ומתוכם יש כמה סוגים ספציפיים שמכילים למעשה הרבה תזונתי גדול במיוחד עם סיבים תזונתיים, מינרלים וויטמינים, ועל כן הם קיבלו את הכינוי המחייב "מזונות על". אם עדיין לא יצא לכם להכיר סוגי מזון כאלו, אנו רוצים להכיר לכם את חמשת הסוגים המובילים כיום, להסביר מהם בדיוק ומהם היתרונות הבריאותיים שלהם.

גוג'י ברי

הגוג'י ברי הוא אחד ממזונות העל הפופולריים והמוכרים ביותר של השנים האחרונות, ונראה שעם הזמן אפשר לראות אותו ביותר סופרים ורשתות שיווק קטנות וגדולות כאחד. הוא עשיר בנוגדי חמצון טבעיים רבים ונחשב לאנטי אוקסידנט חזק ביותר הגדל בטבע. הוא עשוי לסייע בדיכוי תחושת התאבון ובירידה במשקל, יש לו תכונות אנטי אייג'ינג שונו ומעלה את רמת האנרגיה בגוף. כמו כן הוא מסוגל לחזק את מערכת החיסון ולאזן את רמות הסוכר בדם.

ספירולינה

ספירולינה היא למעשה סוג של אצה כחולה ירוקה הגדלה באופן טבעי במקווי מים שונים, וכן ניתן לגדל אותה לצרכים מסחריים גם באופן מלאכותי. היא מכילה הרבה מאד מינרלים וכמות חלבון גבוהה למדי (כ-65 אחוזים, פי 3 ממוצרי בשר לצורך העניין), והיא מאופיינת ברמת ספיגה שלא מותירה רעלנים במעיים. היא מכילה כמויות גדולות של ברזל וכלורופיל, יכולה לסייע בהעלאת רמות ההמוגלובין בדם ולחזק את המערכת החיסונית בגוף.

ארוניה ברי

עוד פרי יער שדומה בהחלט לגוג'י ברי. גם כאן אפשר למצוא הרבה מאד נוגדי חמצון טבעיים, ואלו הם דברים שמסייעים בשמירה על אנרגיה טובה בגוף. כמו כן הארוניה ברי יכולה להאט את קצב אגירת השומנים בגוף, מה שבהחלט עשוי לסייע למי שרוצה לרדת במשקל או לשמור על משקל גוף תקין והיא מסייעת לווסת את רמות הסוכר בדם ומעודדת ייצור אינסולין.

זרעי צ'יה

גם זרעי הצ'יה הפכו לשם נרדף למזון על ויכול להיות שמדובר באחד ממזונות העל המוכרים ביותר כיום. היא מכילה פי שמונה יותר חומצות שומן מסוג אומגה 3 ממה שאפשר למצוא בדג סלמון למשל, ומכילה גם כמות גדולה למדי של חלבון טבעי. כמו כן היא מכילה הרבה מאד סיבים תזונתיים שמסייעים לעיכול תקין ותהליכים מטבוליים טובים בגוף, וגם בה יש לא מעט חומצות אמינו ונוגדי חמצון. לרוב מכינים את זרעי הצ'יה עם הרבה נוזלים, כך שכאשר צורכים אותם הם תורמים לתחושת השובע.

שמן קוקוס

עוד מוצר שהפך לפופולרי ביותר בשנים האחרונות. ביכולתו של שמן הקוקוס לשפר את תהליכי העיכול והספיגה של ויטמינים מסיסים בשומן. בנוסף הוא משפר את ניצול הסוכר בדם, וחומצות השומן הרבות שקיימות בו מספקות תמיכה למערכת החיסונית, למערכת העצבים ועור, ללבלב ולבלוטת התריס. אפשר להשתמש בו למאכל גם בתור תכשיר שמורחים על הגוף.

אם כך, אלו הם בלי ספק חמשת מזונות העל הפופולריים ביותר של ימינו. חשוב להדגיש כי הדברים לא מהווים המלצה רפואית כלשהי ומטרתם להסביר על סוגי המזון ועל טיבם כמות שהם.

נגישות