עוברים מן החי לצומח: הכול על תחליפים מזון צמחוניים וטבעוניים

המגמה של מעבר לאורח חיים צמחוני וטבעוני היא מגמה חדשה יחסית אשר מצליחה להוביל ליצירה של שינוי תזונתי נרחב בקרב הציבור הישראלי. למעשה, אם עד לפני מספר שנים היכולת לבצע רכישה של תחליפי מזון איכותיים הייתה מוגבלת למדי ואפילו יקרה מאוד, כיום ניתן לומר כי אנו נמצאים בפתחה של קדמה משמעותית בתחום, וזאת בשל היכולת לבצע רכישה של תחליפים איכותיים אשר מכילים את כל אבות המזון החיוניים לטובת יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן, וזאת למרות המעבר בין מזון מהחי למזון מהצומח.

מה חשוב לדעת אודות תחליפי מזון צמחוניים וטבעוניים?

ההחלטה על מעבר לאורח חיים צמחוני או טבעוני מחייב חשיבה מחודשת לגבי התפריט, כאשר שימת הדגש צריכה להיות על ההיבט של ריכוז גבוה של מינרלים, ברזל וסידן החיוניים לבריאות. בשביל להחליף את המוצרים מהחי כמו למשל נקניקה אשר נחשבת לאחד מהמאכלים האהובים ביותר במוצרים המבוססים על מוצרים טבעוניים ניתן לבצע רכישה אונליין של אוכל צמחוני כמו נקניקיות צמחוניות, בעלות כספית אטרקטיבית ועם שימת דגש על היכולת להחליף את הנקניקיות הבשריות לנקניקיות משובחות המבוססות על חומרי גלם טבעוניים.

הטכנולוגיה המתקדמת שבה נעזרות החברות המובילות בתחום הובילה לשינוי דרמטי בתחום התחליפים הצמחוניים כמו גם הטבעוניים, בייחוד לאור המגוון הגדול – החל מנקניקיות ועד בורגרים, קציצות, נתחי סויה דמוי עוף ועוד. על מנת לבצע את השינוי והמעבר מאורח חיים המבוסס על בשר לאורח חיים המבוסס על מוצרים טבעוניים, מומלץ להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות אשר מתמחות בנושא הזה ויכולות לספק לכם את יכולת לבנות תפריט בהתאמה אישית המבוסס על החלפת המזון הבשרי בתחליפים, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך תזונתי תומך.

 

 

מעבר לתזונה טבעונית או צמחונית – קל ופשוט יותר מאי פעם

בחסות הטכנולוגיה אשר מצליחה לחולל שינויים דרמטיים בשוק המזון בעקבות פיתוח של תחליפים במבוססים על חומרי גלם כמו סייטן ניתן בהחלט לומר כי אנו נמצאים בפתחה של מהפכה, בייחוד של הנגישות הרבה למזון טבעוני וצמחוני לצד יכולת לשלב גם מזונות על אשר נועדו להוביל לחיזוק הגוף ובהתאם לכך יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן. מאחר והמעבר הזה עשוי להיות דרמתי למדי, צריך לבצע אותו בצורה הדרגתית ותוך שילוב של התחליפים אותם ניתן להזמין דרך האינטרנט ובמחירים אטרקטיביים. נוסף לכך, רצוי להתייעץ עם תזונאית המתמחה בתחום של תזונה טבעונית, כחלק מבנייה של תפריט אשר משלב את כל אבות המזון לצד תחליפים.

השינוי כבר כאן

השינוי בהרגלי התזונה של הישראלים כמו גם ברחבי העולם כבר כאן, וזאת בשל שילוב של מחקר ופיתוח בתחום התזונה הטבעונית לצד כניסה של חברות מובילות כמו למשל זוגלובג אשר החליטה להרים את הכפפה ולשנות את המתכונים הקלאסיים, לטובת יצירה של מענה תזונתי התואם את הדרישות של הלקוחות. כאן תוכלו למצוא מדריך המפרט על אורח חיים טבעוני ובריא, וזאת כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות מעולה בעבורכם להפחית את השימוש בבשר ולעבור לתחליפים המבוססים על חומרי גלם איכותיים.

לסיכום

מעבר לתזונה טבעונית או צמחונית מחייב רכישה של תחליפים. עם המגוון הגדול והיכולת לבצע הזמנה של תחליף כמו נקניקיות ברשת, אין ספק כי מדובר בדרך מצוינת ליצירה של שינוי שיוביל למעבר חלק ומבוקר מאוכל המבוסס על בשר, לאוכל טבעוני ואפילו בריא.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות