עושים טוב לנפש: כל היתרונות בטיולים ארוכים

מעבר לעובדה שטיול ארוך זו חוויה כיפית במיוחד, אין ספק שיש לו יתרונות רבים בכל הקשור לנפש שלנו. במאמר הבא נסביר איך מתארגנים לטיול ארוך ולמה אתם הולכים לחזור מהטיול הזה מחוזקים מבחינה נפשית.

לפני שיוצאים –  מתארגנים

אם אתם יוצאים לטיול ארוך במיוחד, אנחנו ממליצים לבצע את כל ההכנות מראש על מנת להימנע מהפתעות לא נעימות במהלך הטיול. לדוגמא, אנחנו ממליצים לכם להשכיר רכב לטווח ארוך, במיוחד אם אתם משפחה עם ילדים ומתכננים לקרוע את המדינה שאתם נוסעים אליה. ניתן למצוא עסקה משתלמת לצורך כך, שכן כששוכרים רכב לטווח ארוך, החברות נוהגות לתת הנחה משמעותית מאד על העסקה.

בנוסף, אנחנו ממליצים לכם להכין רשימה מסודרת על מנת שלא תשכחו שום דבר בבית. ניתן למצוא רשימות מובנות אונליין של פריטים שחייבים לקחת בכל טיול, זה יסייע לכם מאד, אך קחו בחשבון שתמיד תצטרכו להוסיף לרשימה פריטים ספציפיים שרלוונטיים רק לכם, כמו תרופות, צעצועים לילדים ועוד. הכנתם רשימה? מעולה, אל תשכחו לארוז את המזוודות מבעוד מועד ולא לחכות לדקה התשעים.

מבלים יותר זמן עם המשפחה

אין ספק שבעידן המודרני אנחנו משועבדים לעבודה שלנו ומפספסים את הרגעים הכי חשובים עם הילדים. לכן, טיול ארוך זו הזדמנות מצוינת עבורכם לבלות יותר זמן עם המשפחה. לא חסרים סיפורים של הורים קרייריסטים שיצאו לטיול ארוך בעולם ופשוט הכירו את המשפחה שלהם מחדש. הטיול יעזור לכם לשמור על בריאות המשפחה שלכם, יעשה טוב לנפש שלכם ולא פחות חשוב, לנפש של הילדים שלכם. כשתחזרו הביתה, לבית שאתם מכירים, אתם ודאי תרגישו שחזרתם מלוכדים יותר מאי פעם.

עושים טוב לנפש: כל היתרונות בטיולים ארוכים

ממלאים מחדש את המצברים

השגרה שוחקת אותנו ולעיתים היא כל כך אינטנסיבית, עד שהיא שוחקת את הנפש שלנו. טיול ארוך ינתק אתכם מהשגרה היום יומית וימלא עבורכם את מצברי האנרגיה הריקים שלכם. אם אתם באמת רוצים להתנתק, אנחנו ממליצים להתנתק מהטלפונים הסלולריים ומכל טכנולוגיה אחרת שמאיימת לשאוב אותנו חזרה לשגרת היום המלחיצה. במידה ואתם עושים את זה, אנחנו ממליצים לכם כמובן להצטייד בטלפון אחד לכל מקרה חירום שלא יקרה.

מקבלים פרספקטיבה אחרת

בואו נודה על האמת, כשאנחנו נמצאים בתוך המרוץ היום יומי המטורף, אין לנו באמת זמן לעצור ולשאול את עצמנו האם אנחנו מאושרים, האם אנחנו עושים את הדבר הנכון, האם טוב לנו בחיים באופן כללי. תקופת הקורונה אגב, שקצת ניתקה אותנו מהמרוץ הזה, גרמה ללא מעט אנשים לחשב מסלול מחדש ולשאול את השאלות הקשות על עצמם ועל הקרובים להם. בכל אופן, אין ספק שטיול ארוך יאפשר לכם לעצור קצת ולחשוב על החיים שלכם, על העבודה ואפילו על בני הזוג, לקבל קצת פרופורציות ולקחת החלטות מושכלות בפרספקטיבה אחרת.

מגלים את עצמכם מחדש

לא פעם במסגרת טיולים ארוכים אנחנו נאלצים להתמודד עם סיטואציות שלא היינו מתמודדים איתן בדרך כלל, לא בשגרה ובטח לא במהלך חופשה קצרה. האמת היא שזה מתחיל ממש בפרטים הקטנים, כמו טיולים בגובה למי שיש פחד גבהים, נהיגה במסלולים צרים ומפותלים, תפעול סיטואציות מלחיצות ועוד. לא פעם תגלו על עצמכם דברים חדשים ויכולות חדשות שלא ידעתם שקיימות בכם, ואין ספק שזה מעצים את הנפש וגורם לתחושה שאתם מצליחים להתמודד עם דברים שלא האמנתם שתצליחו להתמודד איתם.

לסיכום, לטיול ארוך יש יתרונות רבים לנפש ואם רק נכין את עצמנו בצורה נכונה ונהיה פתוחים להתמודדות עם אתגרים חדשים, נוכל להפיק ממנו את המיטב.

נגישות