סביב הרפואה

הבית שלכם למידע בתחום הרפואה

האסתטיקה המודרנית: כך תוכלו לשפר את המראה בלי ניתוחים

ניתוח פלסטי קוסמטי, הוא בין הדרכים הידועות לשפר מראה חיצוני במהירות. עם זאת, מדובר בצעד דרסטי למדי, שאיננו פשוט או זול לביצוע. במקום זאת, כדאי לשקול כמה וכמה חלופות זמינות, בהן:

ציפוי שיניים

הוספת ציפויים ואסתטיקה, הולכים יד ביד מזה שנים רבות, במגוון טכניקות. לק על ציפורניים, הוא סוג נפוץ מאוד של הוספת ציפוי אסתטי, באופן מהיר ופשוט. צבע לשיער, איפור לפנים ועוד – הדוגמאות רבות. מסתבר שניתן להיעזר בגישה זו, גם לשם שיפור מראה השיניים. מראה השיניים הוא כמובן דבר בולט מאוד מבחינה אסתטית, במיוחד כאשר מחייכים. ציפוי שיניים מתבטא בהוספת חומר בצבע הרצוי לשיניים, בשכבה דקה אך חזקה ועמידה לאורך זמן. מאחר שצידן האחורי של השיניים לא גלוי כלפי חוץ, אין צורך לצפות אותו – מבצעים את התהליך רק בצד הקדמי, שגלוי לסביבה. שיניים אינדיבידואליות נוטות להיות בגוונים שונים מעט ולעתים עם פגמים בגוונים שונים למדי מסביבתן. מראה החומר שמוסיפים בתהליך ציפוי שיניים הוא כמובן אחיד ובכך, הוא מספק לכל השיניים גוון אחיד.

האסתטיקה המודרנית: כך תוכלו לשפר את המראה בלי ניתוחים

פיסול אף ללא ניתוח

אחד מסוגי ההליכים האייקוניים ביותר במסגרת ניתוחים פלסטיים קוסמטיים, הוא ניתוח אף. מאחר שהאף הוא איבר בולט כל כך במראה הפנים, כל מה שנחשב כפגם אסתטי לגביו נוטה להיות מטריד במיוחד. אבל האם ניתן לשנות את מראה האף ללא הזדקקות לניתוח? התשובה לכך חיובית. הפתרון הוא הזרקת חומרי מילוי שונים, שהבולט שבהם הוא חומצה היאלורונית. ייתכן שמונח זה מעלה קונוטציה של חומר סינטטי, אך זה הוא למעשה חומר אשר נמצא בגוף באופן טבעי. פיסול אף ללא ניתוח בגישה כזו, מהווה תהליך מהיר וזול יחסית, אשר דורש הרדמה מקומית בלבד. בניגוד למה שניתן היה לחשוב, דווקא בטכניקת ההזרקה התוצאה עשויה להיות מדויקת יותר מהתוצאה בניתוח. ניתן לבצע כך כמעט כל מניפולציה אסתטית רצויה על מבנה האף, מלבד הצרתו. במידת הצורך, ניתן באותה שיטה קלה, גם לבצע תיקונים שונים (במידה והתוצאה לא נראית למטופל). ההחלמה בשיטה זו מהירה מאוד.

הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס היא גישה שנותנת מענה לרצון להעלמת קמטים, אשר נוצרים תוך כדי ביצוע הבעות פנים מסוימות.

עקרון השיטה, הוא שחומר זה גורם לשחרור של שרירים זעירים מסוימים באזור אליו מזריקים אותו. שרירים אלה, הם חלק מהמנגנון המורכב אשר אחראי להבעות הפנים. לכן, באמצעות חישוב מדויק של מיקומי ההזרקות, ניתן "לפסל" את הפנים מבחינת מיקום קמטי הבעה – היכן הם ימשיכו להופיע והיכן לא. הליך הזרקת הבוטוקס מהיר למדי והוא דורש הרדמה מקומית בלבד. הבוטוקס נשאר מתחת לעור למשך כמה חודשים ומדובר בטיפול שדורש חידוש תקופתי.

לסיכום

כפי שראיתם, ישנן דרכים מגוונות ובשלות לשיפור המראה החיצוני, שלא דורשות ניתוחים. לכל מי שמתעניין בהליכים קוסמטיים מסוג זה, כדאי להכיר אותן ולפנות למומחה בלבד לצורך הביצוע.

***תוכן זה הוא לא המלצה רפואית או חוות דעת רפואית.

נגישות