פרוביוטיקה: כל היתרונות וטיפים לבחירה נכונה

גיוס של חיידקים ידידותיים לגוף הייתה עד לפני מספר שנים סוג של פנטזיה, אולם כיום ניתן להבחין כיצד הגישה המדעית המכונה פרוביוטיקה נמצאת במגמת תאוצה, בייחוד בשל ההשפעות של אותם חיידקים "טובים" למערכת העיכול כמו גם לבריאות הכללית. למעשה, במערכת העיכול ישנם שני סוגים של חיידקים: ביפידוס ולקטובצילים. מדובר בחיידקים שנבדקו מחקרית ונמצאו כבעלי השפעה חיובית מאוד הכוללים בין היתר הגנה מפני חיידקים מזיקים, פירוק מהיר ויעיל של מזון, מונעים פלישה של מזיקים למערכת העיכול כמו פטריות או וירוסים וכן מסייעים לייצור של חומצות אמינו. על כן, רכישה של תוסף תזונה פרוביוטיקה מהווה הזדמנות מצוינת לספק לגוף את אותם חיידקים טובים, לטובת קבלת היתרונות אותם ציינו לצד השפעות חיוביות לא רק בעבור מבוגרים שסובלים מבעיות במערכת העיכול אלא גם בעבור מבוגרים שנוטלים אנטיביוטיקה. מאחר ונטילה של אנטביוטיקה מלווה לא פעם בתופעות לוואי כמו כאבי בטן, סחרחורות ושלשולים הנגרמים בעקבות השמדה של החיידקים הטובים. בנוסף, אם אתם סובלים מרקע בריאותי כמו למשל שלשולים קבועים, קרוהן ועוד היכולת לספק לגוף את אותם חיידקים טובים היא חיונית לטובת תהליך ההחלמה וחיזוק מערכות הגוף. מאחר ומדובר בתוסף בעל יתרונות עצומים כמו גם מבוקש מאוד לרכישה, אחת השאלות הנפוצות ביותר היא איך לבחור פרוביוטיקה מומלצת, ואנחנו בדיוק כאן בשביל לענות את השאלה, לטובת ביצוע רכישה של תוסף תזונה שנבדק מחקרית.

בחירה של פרוביוטיקה מומלצת – כך תעשו זאת

מאחר ובשנים האחרונות התבצעו עשרות מחקרים שבדקו את היעילות של פרוביוטיקה לטובת טיפול במערכת העיכול אבל גם לטובת חיזוק המערכת החיסונית והבריאות, ניתן להבחין בזינוק במספר הרכישות של התוסף ברשתות הפארם. עם זאת, לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה של פרוביוטיקה רצוי קודם כל לבחון מאיזה יצרן אתם רוכשים את המוצר, ולוודא כי מדובר ביצרן מוכר שעובד בהתאם להנחיות של משרד הבריאות מתוך מטרה לבצע רכישה של פרוביוטיקה המאושרת לשימוש. בנוסף, לפני שאתם נוטלים את התוסף התייעצו עם הרופא המטפל כמו גם רוקח, לטובת בחירה של התוסף המתאים לכם ביותר. בנוסף, בעת הרכישה בדקו היטב את כמות החיידקים – ככל שמדובר בכמות חיידקים גדולה יותר, כך מדובר בתוסף איכותי כמו גם מגוון רחב ככל האפשר של חיידקים, מתוך מטרה לפזר בצורה יעילה את החיידקים במערכת העיכול ובגוף. חשוב  מאוד להבין כי פרוביוטיקה הוא שם כולל למגוון רחב של חיידקים אותם צריך להתאים בהתאם לצרכים – החל מפרוביוטיקה לנשים, ילדים, מבוגרים ועוד. על כן, בדקו היטב למי מיועדת הפרוביוטיקה וכן שימו דגש על רכישה של תוסף ייעודי שגם מוגן בפטנט שנועד לשמור על ריכוז החיידקים הגבוה גם לפני השימוש.

פרוביוטיקה: כל היתרונות וטיפים לבחירה נכונה

 

לסיכום, החשיבות של רכישת תוסף תזונה בדמות פרוביוטיקה מהווה חלק משמעותי מאוד ביכולת להשיג את המטרות לשמן הוא נוצר, וזאת לטובת התמודדות טובה יותר עם בעיות במערכת העיכול לצד טיפול נוסף לצד נטילה של אנביוטיקה. גם ילדים נדרשים לא פעם ליטול את התוסף ועל כן כל נטילה צריכה להתבצע רק לאחר קבלת ייעוץ רפואי מטעם רופא כמו גם רוקח ותוך שימת דגש על רכישה של התוסף דרך יצרן מוכר ובעל המלצות. המינון המומלץ משתנה מאחד לשני אולם ניתן לומר כי באופן כללי צריכה של 12 מיליארד חיידקים היא המינימום לטובת רכישה של תוסף שיעניק לכם את היתרונות הבריאותיים אותם הצגנו לכם בסקירה.

 

מקורות: אתר כללית, אתר לאומית,ynet  בריאות.

**המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות