כשרפואה פוגשת טכנולוגיה: מה הקשר בין תעשיית הפלסטיק לתחום הציוד הרפואי?

העולם הרפואי נסמך כיום במידה רחבה מאוד על טכנולוגיה. באופן מעשי, הדבר מתבטא במכשור רפואי מסוגים שונים אשר מחייב ייצור בסטנדרטים גבוהים ובאיכות טובה. מדרישות אלה נובעת גם בחירת חומרים מתאימה, כולל לגבי שימוש בפלסטיק. מה מיוחד בקשר שבין עולם הרפואה לשימוש בפלסטיק כחומר תעשייתי?

 

מהפשוט ועד המורכב

למעשה, פלסטיק נכלל במוצרים רפואיים רבים, גם אם אינם בטכנולוגיה מתקדמת. עושר האפשרויות שהוא מציע בתהליכי ייצור מוצרים שונים, הוא בין היתרונות הגדולים שלו. כאן נזכיר, שמדובר על חומר מלאכותי. לכן ניתן ליצור הרכבי פלסטיק שונים לפי הצורך, כולל למשל בהקשר הרפואי, חומרים רפואיים ביו קומפטאביליים. אלה הם חומרים, שמאפשרים להשתמש בהם במגע ישיר עם גוף האדם, מבלי שיגרמו לתופעות שליליות. אלרגיות למשל. מצד שני, ניתן גם לשלב פלסטיק פשוט, במוצר רפואי זול יחסית כגון סטתוסקופ. כל זאת ועוד, זמין בעבודה עם חברה המתמחה בהזרקות פלסטיק, כגון חברת י.ש.ר תעשיות פלסטיק. באמצעותה, ניתן לתכנן ולייצר חלקי פלסטיק למוצרים רפואיים, עם כל התכונות המדויקות שדרושות. בין אם זה לגבי משקל החומר, חוזקו ותכונות נוספות שחשובות למזמין העבודה.

 

ייצור בתנאים המתאימים ביותר

היבט חשוב בייצור מוצרים לעולם הרפואה, הוא שישנו במקרים רבים צורך בתנאי ייצור מיוחדים. תנאים אלה אף מוגדרים בתקנים מקובלים והם מבטיחים ייצור באופן הנקי ביותר שדרוש, בהתייחס לאופן השימוש המיועד במוצרים אלה. י.ש.ר תעשיות פלסטיק למשל, בעלת אישור ISO-13485 רפואי ומערך הרכבות משוכלל למוצרים רפואיים וקוסמטיים. החברה מבצעת עבודות הרכבה למוצרי פלסטיק בתנאי ניקיון מיטביים, עבור מכלולים, תת מכלולים ואף מוצרים מוגמרים בתחום הרפואי. כל זאת, בתוך סביבה מבוקרת מיוחדת (חדר הרכבות לבן), אשר שטחה עומד על כ-280 מ”ר. בתוך אזור זה, ישנו גם חדר נקי בגודל של 70 מ”ר ובהתאם לתנאים שמגדיר התקן הבינלאומי ISO8 – CLASS 100,000.

 

עוד על החברה

י.ש.ר תעשיות פלסטיק היא חברה וותיקה (נוסדה ב-1978) אשר פונה לעסקים גדולים (בלבד). היא מציעה שירותי פיתוח, ייצור והתאמה, של פתרונות טכנולוגיים חדשניים וכוללים בתעשיית הפלסטיק. חומרי הגלם איתם ישר עובדת, מוחזקים במחסן ייעודי ובתנאים מבוקרים. הייצור עצמו מבוצע תוך הקפדה על בקרת איכות, אשר מתבצעת באופן שגרתי באמצעות דגימת מוצרים. יתרון מיוחד בעבודה עם י.ש.ר תעשיות פלסטיק, הוא בקבלת פתרון מלא לכל הדרוש. זאת, החל מאפיון ועד לאריזת מוצר הפלסטיק שרציתם. באופן ספציפי, היא מציעה בין השאר את השירותים הבאים:

  • הזרקת פלסטיק – טכניקת הייצור העיקרית למוצרים רפואיים מפלסטיק, אשר החברה מתמחה בה. זאת, כולל מתן מענה לדרישות מיוחדות, כגון הזרקה ורטיקלית, הזרקת שני חומרים שונים לאותו המוצר (דו קומפוננטית) או הזרקה על אינסרטים.
  • תבניות – שירותי תכנון וייצור תבניות עבור תהליך ייצור הפלסטיק, אשר לתוכן מזריקים את החומר במצבו הנוזלי. כמו כן, שירותי תחזוקה שוטפת לתבניות אלה, תיקונן ואחסונן.
  • עיבוד שבבי – לעתים, נדרש בהמשך תהליך הייצור גם עיבוד שבבי משלים. י.ש.ר תעשיות פלסטיק תעשה זאת עבורכם בסיוע שורת מכונות משוכללות, החל ממכונות ומחרטות CNC ועד מכונות למדידה תלת ממדית.
  • צביעה ודפוס – כחלק מגימור המוצר, ניתן לצבוע אותו בצבעים רצויים, לקבוע את מרקם פני השטח שלו ואף להדפיס עליו. ההדפסה אפשרית במוצרי פלסטיק רפואיים, גם על גבי משטחים לא ישרים.

 

לסיכום

ייצור מוצרי איכות מחייב שיתוף פעולה של מומחים מתחומים שונים. בכל הנוגע לפלסטיק, וודאי בהקשר מוצרים רפואיים, חשוב לפנות למומחים שמתמחים בכך.

נגישות