מחסלים את הפטרייה: כך תטפלו בפטרת ציפורניים

פטרת הציפורניים היא זיהום נפוץ. הזיהום גורם לסימפטומים שונים, וישנן דרכים לנסות למנוע את ההידבקות בפטרייה. במקרים של חשש לפטרת הציפורניים אפשר להיבדק, ובהמלצת הרופאים לטפל בה בדרכים שונות. הדרכים להיפטר מהפטרייה המעיקה המופיעה על ציפורני הרגליים והידיים מפורטות במאמר להלן. שנתחיל?

פטרת הציפורניים והגורמים להופעתה

זיהום בציפורני הידיים והרגליים הוא נפוץ אצל מבוגרים, ולעיתים מופיע גם אצל ילדים. הזיהום עלול להיווצר מפטריות שונות, והן גורמות למראה לא אסתטי ולחוסר נעימות:

  • תזונה: הפטרת עשויה להיות מושפעות מהתזונה, למשל שוקולד, במידה מסוימת טוב לבריאות אבל הסוכר שבו עלול להעלות את הסיכון לפטריות שונות.
  • חום לחות: התנאים להתפתחות והתרבות הפטרייה הם חום ולחות, ולכן אחד מהגורמים להופעת הפטרייה הוא רגליים לא הגייניות. נעילת נעליים סגורות למשך זמן ארוך משפיעה על האוורור של הרגליים ועלולה לגרום לצבירת לחות, ולכן אנשים שלא מייבשים את כפות רגליים שלהם כראוי מסתכנים גם הם בהופעת הזיהום.
  • מקומות ציבוריים: פטרת הציפורניים היא תופעה שכיחה מאוד, ולכן קיים חשש להידבק במקומות שונים. אנשים עלולים להידבק במקומות שונים ומאמצעים שונים, כמו מקלחות משותפות או כלים לטיפוח הציפורניים שלא מחוטאים כנדרש.
  • טיפוח לקוי של הציפורניים: גורמים נוספים לפטרייה בציפורניים הם בניית ציפורניים או שימוש בלק ג'ל שעלולים לחסום את תאי הציפורן וליצור תנאים להתפתחות פטריות.

איך יודעים שמדובר בפטרת הציפורניים?

פטרת הציפורניים היא מצב רפואי שיכול להצריך מרפאה ומעבדה. אם רואים שהציפורניים שינו את צבען או צורתן, נהיו עבות או עכורות או שהן התנתקו ממקומן, חשוב ללכת לביקור אצל הרופא. הפטרייה יכולה לגרום לרגישות האזור ולאי נוחות. הרופא יכול לאבחן אם מדובר בזיהום הציפורן או במצבים אחרים שמשפיעים על נראות הציפורניים. הוא יכול לקבוע את המצב, ולהחליט אם לקחת דגימה שנשלחת לבדיקה במעבדה.

 

 

איך נפטרים מהפטרת?

הפתרונות השונים לטיפול בפטרת הציפורניים יכולים להיות פתרונות תרופתיים או ביתיים. אם הרופא המטפל קבע שמדובר בזיהום פטרייתי הוא יכול לרשום מגוון תרופות לטיפול בציפורניים. ישנן דרכי טיפול ביתיות שיכולות להקל על הסימפטומים, ובכל מקרה חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל. תרופות סבתא יכולות לעזור להקטין את הפטרייה ולהקל על אי הנוחות הנגרמת ממנה. חומרים טבעיים עשויים להיות בעלי איכויות שונות שאפשר להשתמש בהם, כמו חומץ תפוחים, סודה לשתייה או שמן לבנדר. הפתרון הנוסף לפטרת הציפורניים הוא הטיפול הקונבנציונלי של תרופות. לעיתים הרופא ימליץ על טיפולים שונים או ייתן מרשמים לתרופות שונות, בטרפן לדוגמה. התרופות שעוזרות להיפטר מהפטרייה יכולות להגיע בצורות שונות, כמו בקבוקי לק לציפורניים, משחות שונות או כדורים שונים לטיפול במצב הרפואי.

לסיכום

זיהום פטרייתי גורם לפטרת הציפורניים ופוגע בציפורני הידיים והרגליים של אנשים רבים. הפטרייה מתרבה בתנאים של חום ולחות ומועברת בקלות מאדם אחד לשני. התסמינים השונים יכולים לגרום למראה לא טוב של הציפורן, לאי נוחות ולרגישות. עם הופעת הסימפטומים חשוב להיבדק אצל רופא שיכול לקבוע אם מדובר בפטרת. הטיפול בפטרת יכול להיות בשיטות ביתיות ותרופתיות שמשמשות להקלה ולטיפול בפטרייה. טיפולים טבעיים בעזרת חומץ תפוחים או סודה לשתייה שמקלים על התסמינים. טיפול נוסף הוא תרופות שונות שהרופא המטפל יכול לרשום או להמליץ עליהן.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות