ניתוח הרמת חזה: למה הוא כל כך פופולרי ומה חשוב לדעת עליו?

מסתכלות במראה ושמות לב שמראה השדיים שלכם השתנה? גורמים שונים, כגון הזדקנות, היריון, תנודות במשקל וחלוף הזמן הטבעי, יכולים כולם לגרום לשינוי זה במראה השד. ניתוח הרמת חזה הוא הליך קוסמטי שיכול להחזיר את הזמן לאחור, להחיות את הביטחון העצמי שלכן ולהחזיר את השדיים שלכן לגובה שהיה להם. כיצד ניתוח הרמת חזה יכול לעזור לכן להחזיר את קווי המתאר הצעירים שהיו חסרים לכן? בואו נתחיל!

כיצד עובד ניתוח הרמת חזה?

לפני שעוברים ניתוח הרמת חזה, צריך לפגוש מנתח פלסטי מוסמך שיבצע הערכה יסודית, ייעץ לגבי התהליך ויענה על שאלות שעשויות לעלות לפני ובמהלך הפגישה. במהלך ייעוץ זה, המנתח מעריך שלל גורמים, כגון גודל השד, הצורה, איכות העור, מיקום הפטמה והבריאות הכללית. המטרות והציפיות של המטופלים נדונות גם כן כדי לקבוע אם הרמת חזה היא הפתרון המתאים.

ביום שבו עוברים את הניתוח הזה, הרופאים מתחילים בדרך כלל עם מתן הרדמה. האפשרויות כוללות הרדמה כללית הגורמת לאובדן הכרה זמני כדי שלא יורגש כאב או טשטוש תוך ורידי בשילוב עם הרדמה מקומית כדי להרדים את אזור הניתוח.

באילו סוגי חתכים משתמשים בניתוח?

ניתוח הרמת חזה כרוך ביצירת חתכים על העור בקפידה. בחירת סוג החתך תלויה במידת צניחת השדיים ובתוצאה הרצויה. בין סוגי החתכים הנפוצים אפשר למצוא:

  • חתך עוגן: חתך זה מקיף את העטרה, ממשיך בצורה אנכית כלפי מטה ועוקב אחר הקימור הטבעי של השדיים. החתך הזה מתאים לתיקונים נרחבים יותר של השד.
  • חתך עם המשך קווי: חתך זה מקיף את העטרה ונמשך אנכית כלפי מטה, והוא אידיאלי לשדיים נפולים מעט.
  • חתך סופגנייה: חתך זה מקיף את הקצה החיצוני של העטרה, והוא מתאים ביותר לשינויים קלים.

 

 

עיצוב מחדש ומיקום מחדש

לאחר ביצוע החתכים, המנתח מרים ומעצב מחדש את רקמת השד הבסיסית כדי להשיג קווי מתאר מוצקים יותר. במידת הצורך, ניתן גם לשנות את גודל העטרה ולמקם אותה מחדש כדי ליישר קו עם צורת השד החדשה. עודפי העור מוסרים, והתוצאה היא מראה מתוח יותר של החזה.

לאחר ביצוע השינויים הנדרשים, החתכים נסגרים בקפידה באמצעות תפרים על ידי המנתח הפלסטי. תחבושת כירורגית או פלסטר עשויים לשמש גם כדי לספק תמיכה נוספת לחתכים כדי למנוע כאב שנגרם מתזוזה של אזור התפרים.

למה לבחור לעבור ניתוח הרמת חזה?

  • השבת מראה צעיר: אחת הסיבות העיקריות של נשים לבחור בניתוח הרמת חזה היא להחזיר מראה צעיר יותר. השדיים צונחים עם הזמן, והצניחה הזו יכולה להוביל לתחושות של מודעות לגוף וביטחון עצמי מופחת. הרמת חזה יכולה לשנות את המראה הזה, להצעיר את השדיים ולשפר את ההערכה העצמית.
  • התייחסות להשפעות היריון והנקה: היריון והנקה יכולים להשפיע באופן משמעותי על צורת ומיקום השדיים. נשים רבות חוות אובדן נפח וצניחה לאחר לידה והנקה. ניתוח הרמת חזה יכול לתקן את השינויים האלה ולאפשר לאימהות להחזיר את מתאר השד שלהן למה שהיה לפני ההיריון.
  • חיזוק דימוי הגוף: נשים שאינן מרוצות ממראה השדיים שלהן יכולות לבחור בהרמת חזה לשיפור דימוי הגוף שלהן. תחושת נוחות וביטחון בגוף יכולה להשפיע לטובה על הרווחה הכללית והביטחון העצמי.
  • שילוב עם הליכים אחרים: ניתן לשלב ניתוח הרמת חזה עם הליכים אחרים, כגון הגדלת חזה או הקטנת חזה, כדי להשיג תוצאות מקיפות. גישה זו מאפשרת לנשים להתאים את תוכנית הטיפול שלהן בהתאם למטרות ולצרכים הייחודיים שלהן. בנוסף לכך, סימנים שמעידים על סרטן השד נבדקים כדי לשלול את הימצאות המחלה.
  • שיפור הנוחות הפיזית: שדיים נפולים יכולים לפעמים להוביל לאי נוחות פיזית, כגון כאבי גב, צוואר וכתפיים, ואפילו לגירוי בעור מתחת לשדיים. באמצעות הרמה ועיצוב מחדש של השדיים, הניתוח יכול להקל על אי נוחות זו ולשפר את הנוחות הפיזית הכללית.

לסיכום

מעבר לטיפול בנפילת השדיים עצמה, ניתוח הרמת חזה מרים גם את תחושת העצמי, והוא מאפשר לנשים לעמוד זקוף ובצורה גאה יותר. ההחלטה לעבור הרמת חזה היא אישית מאוד, ובאמצעות בחירה לעבור את התהליך, נשים לוקחות אחריות על המראה שלהן, הנוחות והביטחון שלהן. כמו בכל תהליך, התייעצות עם מנתח מיומן היא בעלת חשיבות עליונה כדי להבטיח שהניתוח יעבור עם ציפיות ריאליות והכוונה מקצועית. בסופו של דבר, ניתוח הרמת חזה מציע יותר משינויים פיזיים, הוא מציע תחושה מחודשת של יופי וביטחון עצמי.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות